Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

UROKLIWY I MAGICZNY ŚWIAT RĘKODZIEŁA ARTYSTYCZNEGO OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

WYDARZENIA:

  • ceramika
  • 1 procent
Previous Next

 

ZAPRASZAMY DO NASZEJ GALERII

od poniedziałku do soboty

od 9.00 do 17.00

ul. Koraszewskiego 1

Skąd pomysł na Galerię
Teresa Jednoróg

To było w marcu 2010 roku. Pomysł przyszedł nagle, gdy siedziałam za biurkiem, sama w swoim gabinecie Fundacji Dom Rodzinnej Rehabilitacji Dzieci z Porażeniem Mózgowym w Opolu. Pomysł od razu spotkał się z dużym entuzjazmem. "To może niech będzie Biały Kruk" - tak brzmiała spontaniczna odpowiedź Izy Gajdamowicz, kierowniczki WTZ Fundacji Dom. Faktycznie, prace, które powstają w salach ZAZ, WTZ i ŚDS są unikalne i wyjątkowe. Dotychczas eksponowane tylko podczas corocznych Festynów Fundacji rozchodziły się jak ciepłe bułeczki.

Potem nadszedł czas na załatwienie spraw urzędowych i jak to zazwyczaj bywa - nie było łatwo. Urząd Miasta nie dysponował lokalami do wynajęcia. Trzeba było szukać innych sposobów. Zależało nam na lokalizacji w centrum miasta, tak aby każdy mógł bez trudu do nas zawitać. W końcu znaleźliśmy idealne miejsce. Wizja Galerii jako stałej ekspozycji prac podopiecznych Fundacji zaczęła się powoli coraz bardziej urzeczywistniać.

We wrześniu 2010 rozpoczęły się prace remontowe. W trakcie okazało się, że jest więcej pracy niż się spodziewaliśmy. Trzeba było burzyć ścianki i zrobić podjazd dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. W trudach remontu wspierał nas dekorator wnętrz Adrian Brezmen.

Przez kilka miesięcy trwały intensywne przygotowania.. aż w końcu nastał nowy rok 2011, a z nim nowe możliwości, nowe zadania i całkiem nowa Galeria Biały Kruk. 20 stycznia w gronie zaproszonych gości, mediów oraz naszych podopiecznych i pracowników nastąpiło uroczyste otwarcie Galerii.